January

3

Grafham Grand Prix
Grafham Water SC

03/01/2021 - 03/01/2021
January

9

Bloody Mary
Queen Mary SC

09/01/2021 - 09/01/2021
January

23

King George Gallop
King George SC

23/01/2021 - 23/01/2021
February

6

John Merricks Tiger Trophy
Rutland SC

06/02/2021 - 07/02/2021
February

13

Oxford Blue
Oxford SC

13/02/2021 - 13/02/2021

News

Fireball Inlands Results

Fireball Inlands at Draycote Water SC 5 and 6 October 2013
Overall Results

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 41, Scoring system: Appendix A
RankFleetBoatClassSailNoClubHelmNameCrewNameRatingR1R2R3R4R5TotalNett
1st       1508 SMVC/Wessex Exempt Ian Dobson Ben Ainsworth G 4 1 2 1 (9) 17 8
2nd       15081 Hayling Island Sam Mettam Richard Anderton G 1 2 (4) 3 4 14 10
3rd       15093 Hunts Simon Maskell Richard Wagstaff G (6) 5 1 4 3 19 13
4th       15083 Northampton David Wade Ben McGrane G 2 8 (10) 5 2 27 17
5th       15085 Thorpe Bay David Hall Paul Constable G 3 12 (13) 2 1 31 18
6th       1509 Royal st George Barry McCartin Conor Kinsella G 5 7 8 (42 DNC) 8 70 28
7th       15066 Blackwater Mark Maskell Nigel Sheppard S 12 4 6 (16) 7 45 29
8th       14977 Chelmarsh Jonathan Carter Gareth Wilkinson S 7 13 5 (42 DNC) 5 72 30
9th       15013 Notts County Alex Piggott John Rowell S 8 9 7 9 (42 DNC) 75 33
10th       14885 Waldringfield Fiona Gray Tim Vick S 10 6 (17) 10 12 55 38
11th       14837 Budworth Russ Cormack Ali Cormack S (23) 10 11 17 6 67 44
12th       14801 Milton Keynes Richard Cornes James Goodfellow S 13 11 12 8 (16) 60 44
13th       14807 Royal st George Conor Clancy James Clancy G 16 3 9 (42 DNC) 19 89 47
14th       14928 Portishead Anthony Willcocks James Willcocks S 15 (21) 3 20 10 69 48
15th       14785 Paignton Rob Daniels Simon Lomas-Clarke S 17 14 (18) 7 13 69 51
16th       15045 Paignton Christine Slater Graham Slater G 9 15 (20) 12 15 71 51
17th       14778 Draycote Mike Deane Iain Jennings S 20 18 (27) 11 14 90 63
18th       14229 Northampton Geoff Holden Sophie Holden B 11 26 14 13 (27) 91 64
19th       14430 Thornbury Barry Smith Olivia Stodieck B 22 17 15 15 (26) 95 69
20th       14798 Blackwater Lucy Riley Tim Riley B (25) 25 23 6 17 96 71
21st       15041 Blackwater Maria Richards Jez White S 19 19 24 (42 RET) 11 115 73
22nd       15056 Draycote Colin Snowdon Karen Hiles S 18 (23) 16 18 21 96 73
23rd       14821 Shoreham Nick Hurst Jake Elsbury S 14 27 21 (42 DSQ) 18 122 80
24th       14953 Dublin Gavin Doyle Owen Laverty S 24 16 22 (42 RET) 24 128 86
25th       14771 Staunton Harold Terry Forbes Lol Hayward S 21 20 (42 DNC) 23 22 128 86
26th       14391 Teignmouth Hannah Showell Jo Lines B 28 24 19 19 (29) 119 90
27th       14454 Chelmarsh Graham Gittins Martin Bunn B 27 (28) 28 21 23 127 99
28th       14843 Draycote Paul Anthony Nick Lewis B 29 22 26 (42 DSQ) 25 144 102
29th       15038 Shoreham David Warner Stewart Scarff B 26 (30) 25 22 30 133 103
30th       14111 Draycote Jane Collison Pat Collison B 30 (31) 29 26 31 147 116
31st       15016 Draycote Peter Slack Jamie Pearson S (42 DNC) 42 DNC 42 DNC 14 20 160 118
32nd       12910 Shustoke Geoff Johns Lucy Sparrow B (32) 32 30 25 32 151 119
33rd       14705 Draycote John Edward Tenney Quentin Hayes B (42 DNC) 42 DNC 42 DNC 24 28 178 136
34th       14336 Draycote David Merritt Claire Simmons B 31 29 (42 DNC) 42 DNC 42 DNC 186 144

 



Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
Developed by YorkSoft Ltd